Hodowcy koni mają przed sobą nie lada wyzwanie, które dotyczy ich karmienia. Oczywiste jest, że każdy gatunek zwierząt potrzebuje odpowiedniej jakości paszę aby móc prawidłowo funkcjonować i rozwijać się.   Jednak nie każdy wie, a w szczególności te osoby które zaczynają swoją przygodę z hodowlą koni, ponieważ są to zwierzęta bardzo wyczulone. W ich przypadku nawet niewielka ilość nieodpowiedniej jakości paszy może wyrządzić im dużą krzywdę. Nawet przedawkowanie pewnych substancji wywoła niewielkie problemy zdrowotne u tych zwierząt. Oczywiście z początku może wyglądać to bardzo skomplikowanie, jednak karmienie koni nie jest czymś niezwykłym. Wystarczy przestrzegać odpowiednich zasad, a wszystko będzie dobrze. Z pewnością jednym z dodatków do paszy dla tych zwierząt jest trawa w formie suszonej i granulacie która dostarcza niezbędnych składników odżywczych. Znajdziemy w niej podstawowe składniki takie jak, włókna surowe czy białko ogólne w odpowiednich ilościach. To wszystko zapewni naszym podopiecznym odpowiednie warunki do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania.

Czym jest susz z traw?

Dodatek do paszy w całości z naturalnych komponentów to najlepsze rozwiązanie. Tak jest w przypadku gdy mamy na myśli susz z traw, który uzyskiwany jest poprzez długotrwałe i mechaniczne procesy obróbki roślin. Wcześniej wspomnianymi roślinami są oczywiście młode gatunki trwa o które nie jest trudno w okresie letnim. Jednak sytuacja zmienia się diametralnie w momencie gdy nadchodzi zima, wówczas pozyskanie zielonki jest nie możliwe, a jednak zwierzęta muszą w dalszym ciągu otrzymywać pokarm i zawarte w nim substancje odżywcze. Z pomocą przychodzi nam forma zielonki, która w procesie obróbki przeistoczyła się w niewielki granulat w formie suchej. Warto wspomnieć o bardzo ważnej kwestii, mianowicie proces osuszania mający miejsce w dostosowanych do tego suszarniach minimalizuje praktycznie do zera straty w przypadku składników pokarmowych. Oznacza to, że granulat ten będzie charakteryzował się zbliżonymi wartościami do zielonki. Dlatego mówi się, że stanowi on bardzo dobre rozwiązanie dla hodowców koni.

Dlaczego warto wybrać susz z zielonek?

Oczywistą sprawą jest fakt, iż dzisiejszy rynek oferuje nam mnóstwo przeróżnych dodatków do paszy które w teorii oferują bardzo wiele. Jednak mówiąc o suszu z zielonek możemy być pewni jego jakości z kilku względów. Po pierwsze przeszedł on wiele testów i wyszyły bardzo pozytywnie, po drugie specjaliści w tej dziedzinie bezsprzecznie polecają go w szczególności do skarmiania koni. Ostatnim powodem, który powinien nas do niego przekonać to praktyczna i najbardziej wiarygodna opinia hodowców, którzy już wcześniej skorzystali z tego produktu i wyrażają pozytywne opinie. To wszystko po prostu przemawia za tym, aby ostatecznie zdecydować się na zakup tego właśnie dodatku do paszy zalecanego w szczególności dla koni. Kwestia ceny również zaskoczy nas pozytywnie i nie okaże się barierą nie do przejścia. Cena utrzymuje się na bardzo przystępnym poziomie.