Choć na pierwszy rzut oka Poznań nie wydaje się miastem turystycznym, posiada on bogatą i długą historię, w czasie której odcisnął swoje piętno na losach całego regionu. Na jego terenie znajduje się wiele ciekawych zabytków i pamiątkowych pomników. Właśnie z tego względu oraz przez fakt, że rośnie jego znaczenie jako miejsca innowacyjnego i z pomysłem, ściągają do niego turyści. Wciąż ustępuje miejscom takim jak Kraków czy Warszawa, jednak posiada własne, unikalne walory.

Atrakcje turystyczne w Poznaniu nie zawsze są widoczne gołym okiem, dlatego też warto zatrudnić przewodnika, który odkryje przez zwiedzającymi rąbka tajemnicy tego fascynującego miasta pełnego tajemnic. To niepowtarzalna okazja do zobaczenia zakamarków, których niewielu miało okazję zobaczyć, zwłaszcza, jeżeli nigdy nie mieszkało w Poznaniu.

Na ulicach coraz tłumniej pojawiają się kolejne wycieczki autokarowe, które sprowadzają z różnych stron kraju turystów spragnionych wiedzy i przygody oraz pragnący poznać historię, na żywo podziwiając miejsca, w których odbywały się minione wydarzenia. Właśnie dlatego warto zainwestować w taką wyprawę, aby przekonać się, jak pięknym miastem jest Poznań.