Sięgając do prastarych mądrości ludowych, zwykle w lecznictwie sięgano wyłącznie po naturalne ziołowe specyfiki. Na wszelkie schorzenia związane z układem trawiennym oraz bólami stosowano napary.

Dziś zielona herbata właściwości lecznicze ma wciąż doceniane, a nawet stała się jedną z najbardziej znanych i popularnych herbat. Cenią ją osoby, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu, a także te, które cierpią na różne schorzenia. Przede wszystkim należy docenić herbatę zieloną za zdolność wpływu na przemianę materii. To rewelacyjny wspomagacz odchudzania. Ponadto wpływa na cerę i włosy. Problemem może być również nadwrażliwość dziąseł i zębów, a w kwestiach stomatologicznych zielona herbata jest ekspertem. Napar to również ochrona dla organizmu przed wystąpieniem ryzyka zachorowań na nowotwory. Doskonale pomaga w zbijaniu złego cholesterolu, a stosowana wraz z lekami bardzo szybko przynosi pozytywne efekty.

Za pomocą tego, jakie zielona herbata właściwości lecznicze wykazuje, można zapobiegać także ciągłemu zmęczeniu, wystarczy przed snem oraz z samego rana wypić jedną filiżankę. Obecnie zielona herbata jest dodawana do suplementów, kosmetyków, a także zalecana przez dietetyków.