Larnaka to turystyczna miejscowość na Cyprze, która od lat cieszy się dużą popularnością. Piękne, piaszczyste plaże, wspaniałe atrakcje oraz bogata oferta rozrywkowa sprawiają, że kurort odwiedzany jest przez ogromną ilość turystów z całego świata. Podpowiadamy, co zwiedzić w Larnace!

Aktywny wypoczynek w Larnace

Jeśli chodzi o miasto Larnaka Cypr atrakcje turystyczne czają się na każdym kroku. Znajdują się tu piękne plaże, a największą popularnością cieszy się piaszczysta, łagodna plaża McKenzie o delikatnym zejściu i czystej, spokojnej wodzie, która doskonale nadaje się do nurkowania i pływania. W pobliżu znajdują się restauracje, bary i kafejki oraz wypożyczalnie sprzętu sportowego.
W samym centrum miasta leży plaża Finikoudes wyróżniona Błękitną Flagą. To miejsce, w którym możemy odpocząć na wynajętych leżakach oraz oddać się kąpielom w morzu. Na miłośników nurkowania czekają nie tylko przybrzeżne krajobrazy podwodne – możemy wybrać się na dłuższą wyprawę i obejrzeć zatopiony wrak statku MS Zenobia. Sama Larnaka oczaruje nas klimatycznymi, brukowanymi alejkami, dużym portem oraz promenadą ciągnącą się przy brzegu morza.

Zabytki i atrakcje miasta

W Larnace mieści się mnóstwo starych obiektów sakralnych, w tym czternastowieczny, prawosławny Kościół św. Łazarza oraz wspaniała świątynia islamska Hala Sultan. Warto odwiedzić Zamek w Larnace, który powstał w XIV wieku, a dziś pełni rolę muzeum, w którym podziwiać można ekspozycje archeologiczne oraz salę z bizantyjskimi malowidłami naściennymi. Innym ważnym obiektem jest średniowieczny klasztor Stawrowouni na Górze Krzyża Świętego. W pobliżu kurortu znajdują się dwa stanowiska archeologiczne udostępnione do zwiedzania: Choirokoitia oraz Kition. Szukając majestatycznych świątyni warto udać się do małej osady Kiti (ok. 12km od Larnaki), by podziwiać piękny Kościół Angeloktistis – bizantyjską bazylikę, w której znajdują się majestatyczne freski religijne z XII i XIV wieku oraz liczne ikony i mozaiki.