Wyjazd na kolonie to dla każdego dziecka oraz rodziców wyjątkowe przeżycie. Oczywiście do każdego takiego wyjazdu trzeba zacząć się przygotowywać znacznie wcześniej. Wielu rodziców zastanawia się, kiedy zacząć planować wyjazd na kolonie swojego dziecka oraz kiedy warto przeglądać oferty, w celu wyboru tej najbardziej korzystnej. W tym miejscu pokażemy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą rodzicom wybrać najlepsze opcje dla swoich dzieci i jednocześnie skorzystać z preferencyjnych warunków cenowych.

Z naszego doświadczenia wynika, że planowanie wyjazdu na kolonie warto rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Optymalny czas to około pół roku, czyli planując letni wyjazd warto zacząć analizę i dogrywać szczegóły już zimą, a w przypadku zimowego wyjazdu warto rozpocząć przygotowania już latem. Dlaczego? Przede wszystkim pozwoli to na skorzystanie z ofert first minute, czyli tzw. przedsprzedaży wyjazdów kolonijnych. Mamy wówczas gwarancję, że ceny będą niższe oraz możemy skorzystać ze znacznie szerszej oferty wyjazdów, które z czasem będą rezerwowane i będą znikały z oferty touroperatora lub innego organizatora wypoczynku dla dzieci.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wczesny wybór wyjazdu pozwala rodzicom odetchnąć oraz zagwarantować dziecku wyjazd w miejscu, które pragnie zobaczyć. Przed zakupem można zawsze skontaktować się z organizatorem w celu negocjacji i być może daną ofertę uda się zakupić jeszcze korzystniej. Alternatywą, lecz bardzo ryzykowną, może być czekanie do ostatniej chwili i próba zakupu kolonii w opcji last minute. Musimy jednak pamiętać, że wówczas oferta jest bardzo ograniczona ilościowo oraz pod kątem danej lokalizacji, a oferty te wiążą się z reguły z rezygnacja uczestników na ostatnią chwilę i zwolnieniem ostatniego miejsca. Cena wówczas może być bardzo atrakcyjna, ale pozostaje ryzyko, że dziecko pojedzie w miejsce, w które nie chciało jechać lub termin nie będzie dla nas dogodny.

W celu wybrania odpowiedniej kolonii dla swojego dziecka warto postawić na sprawdzonych organizatorów i touroperatorów. Szeroki wybór kolonii dla dzieci możemy znaleźć na stronie https://www.all4you.edu.pl/, gdzie profesjonalni wychowawcy przygotowują naprawdę atrakcyjne wyjazdy dla mniejszych i większych dzieci.