W czasie zimowych ferii najlepiej wybrać się w góry. Znajdują się tam liczne atrakcje, które spodobają się większości amatorów białego puchu. W tym czasie pojawia się wiele propozycji, gdzie można spędzić noc albo i cały tydzień. Takie oferty związane są z popularnością, jaką cieszą się niektóre ośrodki turystyczne w Polsce. Należy z nich korzystać, w czasie, kiedy obowiązują, bo druga taka okazja może się nie zdarzyć.

Ferie zimowe w górach to jednak z pozycji obowiązkowych każdego ucznia, który pragnie przeżyć niezapomniany czas. Jest to dla niego szansa na zdobycie nowych umiejętności oraz przeżycie przygody, o której będzie mógł opowiadać po powrocie. Jest to także sposób na aktywne spędzenie dwóch tygodni, które większość osób mogłaby poświęcić na oglądanie telewizji albo siedzenie przed komputerem.

Kwatery Szczyrk oferują doskonałe miejsce – ładne pokoje, świeże pościele, pełne wyposażenie, łazienki i dostęp do Internetu. Wszystko, czego potrzeba do spędzenia udanego wypoczynku według europejskich standardów. Do tego wyjątkowa obsługa i pełen profesjonalizm pracowników, którzy pragną służyć pomocom gościom w każdym aspekcie.