Złota plaża, krzyki mew, przyjemne ciepło, pozbawione jednak uporczywego skwaru, a do tego piękne błękitne morze oraz spokój wokoło… A może urokliwe uliczki, kolorowe domki, ciekawe atrakcje i zabytki? Nie ważne, co preferujesz, z całą pewnością, każdy z nas liczy na urlop swoich marzeń. W Polsce przyjęło się, że okres wakacyjny obejmuje miesiące od czerwca do sierpnia, gdy następuje przerwa w szkołach. Tymczasem to w maju, wielu naszych rodaków decyduje się na wakacyjny lub przedwakacyjny odpoczynek, aby naładować baterie po szarej zimie oraz tuż przed upalnym latem. Jeśli i ty planujesz urlop w tym okresie, warto przyjrzeć się temu, gdzie w tym okresie warto się wybrać? Gdzie zyskasz zarówno wyjątkowe atrakcje, zwiedzisz wiele ciekawych miejsc, jak i zaznasz upragnionego spokoju w niezwykłej scenerii?

Dlaczego warto wybrać się na wakacje w maju?

Maj to taki okres, w kraju na dobre rozgaszcza się wiosna, zaczyna się robić ciepło i przyjemnie, a my zaczynamy wyciągać z piwnicy wysłużony grill. To również specyficzny okres przejściowy, gdzie w naszych firmach dawno już zapomnieliśmy o urlopach na ferie czy ubiegłorocznych wakacjach, a nadmiar obowiązków sprawia, że marzymy już o relaksie i odpoczynku na dalekim krańcu świata. Tymczasem do okresu wakacji jest tuż tuż, ale wydaje się nam to jednak wciąż dość daleko. Tym bardziej, że nie jesteśmy pewni, czy nasi współpracownicy nie zarezerwowali już dobrego terminu na wakacyjny wyjazd podczas firmowego planowania urlopów.

Maj to również czas, gdy w wielu miejscach panuje temperatura optymalna do zwiedzania i odpoczynku. Nie jest ani zbyt upalnie ani za zimno.

Poza tym, w biurach podróży, jest to okres atrakcyjnych cenowo propozycji wyjazdowych czy ciekawych ofert last minute w odległe rejony świata, dzięki czemu możemy skorzystać z wyjazdu do kraju naszych marzeń, w niższych kosztach.

Nie zapominajmy także, że jest to także okres, gdy nie ma jeszcze wakacyjnego boomu, wobec tego, przy mądrym wybraniu kierunku lotu, możemy uniknąć zbytnich tłumów.

Jakie kierunki wybrać w maju?

Gdzie zatem warto skierować swoje oczy? Którą opcję wybrać? Przedstawimy ci kilka ciekawych propozycji wyjazdów w maju.

Pierwszą propozycją są niezwykle popularne od lat Wyspy Greckie. Niskie ceny, piękne plaże i naprawdę urokliwe miejsca, które możesz zwiedzić w przeciągu dnia lub dwóch, a potem korzystać ze słońca! Kreta, Korfu, Santorini, Zakynthos, Rodos – to jedynie niektóre z nich. Możesz też wybrać mniej oblegane wyspy takie jak Thassos. Wypad do Grecji w maju da ci optymalne temperatury między 20 a 24 stopnie.

Kolejną propozycją jest Cypr, gdzie średnia temperatura w maju to 27 stopni, a zyskujesz przy tym przepiękne okolice, możliwość korzystania ze sportów wodnych, a także zwiedzenie ciekawych miejsc jak np. Pafos.

Ciekawą propozycją, zwłaszcza dla wielbicieli historii, nie tylko tej religijnej, jest Izrael, oferujący naprawdę sporo zabytków, na czele z miastami Tel Aviv czy Jerozolimą.

Popularnym kierunkiem wciąż jest Egipt. Któż nie marzył o zwiedzeniu piramidy w Gizie czy Sfinksa? Prócz wielu zabytków np. w Kairze, Egipt oferuje szeroką bazę plaż.

Jeśli natomiast fascynuje cię kraj Majów i Inków, warto wybrać się do Meksyku! Ten kraj ma do zaoferowania znacznie więcej niż myślisz!

Prócz tego, polecanymi kierunkami są np. Malta, Madera, Wyspy Kanaryjskie, Mauritius, Sardynia, Tunezja czy Turcja.

Gdzie szukać inspiracji na urlop w maju?

Jeśli zadajesz sobie pytanie “gdzie na wakacje w maju” to z całą pewnością zastanawiasz się także, jakich kierunków warto zdecydowanie unikać, gdyż aura nie jest zachęcająca do wypoczynku?

Wśród krajów, jakie odradzamy na okres majowy, są np. Kostaryka, Kuba, Polinezja Francuska, Kenia czy Zanzibar.

Jeśli szukasz dalszych, turystycznych informacji i chciałabyś się dowiedzieć na przykład więcej na temat tego, gdzie w danym kraju warto zaplanować urlop, zajrzyj na stronę https://turystycznyninja.pl/gdzie-na-wakacje-w-maju-dowiedz-sie-gdzie-jest-cieplo-w-maju/