Jacht dla dwojga powinien być małą jednostką typu kabinowego. Warto, żeby łódź została wykonana z żywicy wzmocnionej włóknem szklanym, temu będzie zarówno trwała jak i niezwykle lekka. Wewnątrz łodzi powinien się znaleźć obszar do spania, ale także do przygotowania posiłków oraz do ich spożycia.

Bezpieczna jednostka pływająca

Dobre jachty gwarantują przede wszystkim bezpieczeństwo. Jednostki muszą posiadać zamontowaną nawigację satelitarną, dzięki, której nawet mniej doświadczony żeglarz bez trudu dotrze do celu. Przydaje się także radio satelitarne pozwalające za zachowanie kontaktu ze światem nawet na pełnym morzu. Niezbędnym wyposażeniem na jachcie jest kompas, flara sygnalizacyjna, a także kapok.

Doświadczenie żeglarskie

Przed wyruszeniem w rejs warto poprawić swoje umiejętności żeglarskie. Można między innymi zdobyć wiedzę na temat manewrowania jachtem, a także podszkolić się z węzłów i mocowań lin do osprzętu. Przydatne mogą być także informacje o środkach bezpieczeństwa, zagrożeniach pożarowych na statku i o zachowaniu podczas wywrócenia się jednostki.